השתלת שיניים
השתלת שיניים

מתי יש צורך בהשתלת שיניים?

מתי יש צורך בהשתלת שיניים?

אין ספק שהשתלת שיניים יכולה להיות תהליך מושלם שייתן לכם חיוך נהדר אך אם נכנסים לתהליך כזה בלי לדעת עליו דבר, החששות מתחילים לעלות. זה הזמן להבין את כל הפרטים על תהליך השתלת השיניים כדי שתדעו מה מצפה לכם.

השתלת שיניים יכולה להתבצע בכל מצב בו חסרות שיניים. אמנם ההתוויה הזו נשמעת לכם כללית מידי אך זה הזמן לפרט על כל מיני מצבים שיכולים להוביל לחוסר שיניים. המצב הראשון הוא כמובן הגנטיקה. לעתים יש בעיה עם השיניים, לעתים זו בעיה שגורמת לפגיעה בשורש או פשוט לחולי של השן שחייב להסתיים בהחלפה שלה. יש כמובן גם מחלות נרכשות כמו למשל עששת חמורה שיכולה להגיע עד למצב שבו השן אכולה לחלוטין או נרקבת מבפנים בצורה שאי אפשר לתקן. גם טראומה לאזור הפנים יכולה להוביל לאובדן שיניים מה שיחייב את המטופל להחזיר את המראה האסתטי שלו.

כיצד מתבצעת השתלת שיניים?

השתלת שיניים מתבצעת רק על ידי רופאי שיניים מומחים. בסופו של דבר לא מדובר על עוד עקירה או סתימה אלא על הליך כירורגי מורכב יותר שלעתים יצריך פעולות מקדימות כמו למשל בניית עצם על הלסת, במקרה והיא דקה מידי. השתלת שיניים אורכת זמן רב, יש הפרשים גדולים מאוד בין כל שלב בתהליך. השלב הראשון הוא החדרת הבורג אל הלסת, לאחר מכן יש לחבר את המחבר ורק לאחר מכן את כותרת השן. הפערים בין השלבים יכולים להיות חודשים ארוכים אך מוטב לאט אבל בטוח מאשר תהליך פזיז שבו יש מקום גדול יותר לטעויות.

מהי השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד היא תהליך השתלת השיניים באותם השלבים בדיוק, רק שבמקום לבצע את התהליך לאורך חודשים רבים הוא מתבצע בבת אחת באותו היום. אמנם מדובר על יום אינטנסיבי במיוחד שיימשך כמה שעות טובות אך בסופו של דבר השתלים והשיניים החדשות יהיו במקום. השתלת שיניים ביום אחד א תמיד יהיה מומלץ ולכן לא צריך למהר לקבוע אותו בוודאי לא אצל רופא שלא עושה עליכם רושם של מקצוען אמיתי. יש מחלוקת לגבי בטיחות התהליך ביום אחד אך אף רופא מנוסה ומקצועי לא יבצע את התהליך אם הוא לא מתאים למצב המטופל במאה אחוזים.

 השתלות שיניים

כיצד נבחר את המרפאה המתאימה?

בחירת מרפאת השיניים המתאימה לביצוע השתלות שיניים היא משימה לא פשוטה בכלל שיכולה לקחת לכם זמן רב ולעורר אצלכם תהיות רבות. מצד אחד יש מרפאות שיניים מומלצות מאוד שיכולות להיות טובות עבורכם ומצד שני המחיר שלהן יהיה גבוה יותר משל אחרות. כמו כן יש שתלים מסוגים שונים וגם אז העלויות יהיו שונות, וגם זמני התורים שיהיו למרפאות הטובות ביותר יהיו צפופים יותר. אתם חייבים לבצע סקר שוק ולהשוות בין כל הפרמטרים ורק אז לבצע את הבחירה שלכם בצורה שקולה ונבונה.

 

דילוג לתוכן