השתלת שיניים
השתלת שיניים

מדברים על השתלות שיניים

השיניים הם אותן האיברים החשובים אשר משפיעים על בריאות הגוף ואיכות החיים שלנו. השתלת שיניים הוא הפתרון הטוב ביותר עבור אנשים אשר סובלים משיניים בלתי בריאות או ממחסור בשיניים. בימינו ניתן להשתמש בטכנולוגיה חדשנית, המשמשת בשתל עשויה ממתכת עמידה אשר מחליפה את השן, ולאחר מכן בונים עליו שן מחרסינה. מדובר בפתרון מוצלח והתוצאות שלו נשארות לטווח הארוך. עם זאת, יש להביא בחשבון את סיבוכים הנדירים הקיימים וכך לברר מהם התהליכים של השתלת שיניים וכיצד מתכוננים אליו. השתלות אלו שינו את עולם רפואת שיניים ואת מטופלים רבים אשר נהנים משירות זה.

השתלות שיניים ביום אחד

השתלת שיניים הינו תהליך אשר עלול להיות ארוך. כיום רופאי שיניים המומחים בטיפול זה, מעניקים שירות של השתלות שיניים ביום אחד. כלומר, ניתן להיכנס למרפאה בבוקר עם שיניים הרוסות או חסרות ולצאת באותו יום עם שיניים חדשות. עם זאת, יש לדעת שלא כל אחד יכול לבצע טיפול זה, קיימים תנאים ברורים על מנת לעבור השתלת שיניים ביום אחד:

  • ראשית, יש צורך בנוכחות של עצם לסת גבוהה ועבה כדי לאפשר השלת ביום אחד. במידה והעצם חלשה, יש לעשות השתלת עצם לפני תחילת ביצוע ההשתלה.
  • שנית, רופא מומחה בודק עם עצם מספיק איכותית ומתאימה לטיפול זה. ניתן לעשות צילומי CT על מנת להעריך את איכות העצם.
  • השתלת ביום אחד דורשת שימוש בשתלים ארוכים, מכוון שהינם מחזיקים ויציבים יותר. עם זאת, שתלים אלו אינם מתאימים במקרים שהעצם לא מספיק עבה ואיכותי.
  • על מנת לייצר העמסה מידית ניתן להשתמש בשתלים ייחודיים אשר מתחברים בצורה מהירה לעצם.
  • במידה והמטופל סובל במתח ועומס שריריי הלסת, לא ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד. כמו כן, כל מצב אשר רופא שיניים ישקול שהלסת או העצם אינם מספיק בריאים וחזקים, עלולים לא לאפשר טיפול זה ביום אחד.

השתלת שיניים

מהם הסיכויים להצלחה

ברוב המקרים מספרים על הצלחה של טיפול השתלת שינים, בין אם מדובר ביום אחד או בטיפול שיגרתי. עם זאת, יש לדעת שכמה גורמים עלולים לכשל את סיכויים אלו. ראשית, מומלץ לבחור ברופא שיניים מומחה בטיפול זה, עם שנים של ניסיון, על מנת להעלות את סיכויים להצלחה. יש לעשות בדיקה מקדימה ולבוא מוכן עבור טיפול זה. שנית, שתל אשר לא צלח יכול להיות בגלל סיבה בריאותית של המטופל. כלומר, אנשים הסובלים מסוכרת או מדללי דם הינם זקוקים לברר עם מומחה ברפואת הפה, אם ניתן לבצע בצורה בטיחותית השתלות אלו. לסיום, אחד הגורמים המשפיעים על הצלחת השתלות שיניים, הינה היגיינת הפה והשיניים של המטופל.

מי יכול לעבור את הטיפול ואיך ניתן לשמר את ההצלחה

השתלת שיניים מתאים עבור כל מי שחסר שיניים או בעל שיניים הרוסות שצריך לעקור. ניתן לבצע טיפול זה בין אם מדובר בשן אחד או כל הלסת. טיפול זה מיועד לכל אחד, נשים וגברים, כמעת לכל גיל. בנוסף, אנשים אשר בעלי שיניים תותבות, יכולים לבחור אף הם בשיטה זו אשר הינה פתרון קבוע יותר. בשנים האחרונות, השתלת שיניים התפתחה, וניתן לבצע טיפול זה עבור אנשים אשר סובלים מבעיות לב וסוכרת. עם זאת, חשוב לברר אם רופאים מומחים ולעבור טיפול זה רק במידה ורמת הסוכר בגוף מאוזנת ואם המטופל אינו עבר התקף לב חצי שנה לפני השתלת.

על מנת לשמר את ההצלחה של השתלת שיניים, מומלץ לשמור על היגיינת הפה. כלומר, יש לצחצח שיניים בצורה שרופא השיניים ממליץ, תוך התחשבות בסוג הטיפול שבוצע.

דילוג לתוכן