לימודי רפואת שיניים
כללי,  רפואת שיניים

לימודי רפואת שיניים

לימודי רפואת שיניים
לימודי רפואת שיניים

אחרי שלימודי רפואה נשמעו לכם ארוכים מידי אולי לימודי רפואת שיניים נשמעים לכם יותר קצרים ויותר פשוטים. אי אפשר להשוות שום תואר ללימודי רפואה שהם הלימודים הכי תובעניים שיש, אך יד עם זאת אין לזלזל בקושי העצום שלימודי רפואת שיניים מביאים עמם. מדובר במקצוע לא פשוט ובמאמר הזה נסביר בדיוק למי זה מתאים, איפה אפשר ללמוד ולמה זה כדאי.

הרפואה הקטנה של הפה

רפואת שיניים היא אחד מהתחומים הכי קשים שיש. מדובר בטיפולים לא פשוטים בכלל ולמרות שאי אפשר באמת להשוות בין מקצוע כמו רפואת שיניים לאף מקצוע אחר, ובכלל השוואה בין תחומים אינה בריאה ואינה נכונה בבסיסה, מדובר בתחום שדורש מכם הרבה ריכוז. אתם יכולים בסופו של דבר לעסוק כעצמאיים ולפתוח מרפאה משלכם, אתם יכולים להיות שכירים בקופת חולים או בבית חולים כלשהו ואתם יכולים גם וגם,  כמו רופאי שיניים רבים ברחבי הארץ. התגמול מובטח בכל מקרה.

מה לומדים במהלך הלימודים?

  • בלימודי רפואת שיניים לומדים על מגוון רחב של מחלות שונות בפה שבהם רופא השיניים יכול להיתקל. המחלות יכולות להיות קלות וקשות, נפוצות אצל ילדים ואצל מבוגרים ועוד.
  • מניעת מחלות פה היא אחד מהתפקידים החשובים של רופא שיניים. בבדיקות שגרתיות של מטופלים וגם כאשר יש להם בעיה הוא חייב להזהיב אותם במניעה נכונה.
  • כירורגית פה ולסת היא אחת ההתמחויות הקשות, המורכבות והמתגמלות ביותר שיש אך בלימודים עצמם רופאי השיניים לומדים עליה. ההתמחות יכולה להגיע לאחר מכן באחד מבתי החולים לצורך רכישת ניסיון.
  • אורתודנטיה מוכרת לכולנו. גשרים בשיניים נפוצים מאוד בישראל בעיקר בגילאי בית הספר היסודי והחטיבה.
  • טיפולי חניכיים ושיקום הפה, אבחון הפה, רדיולוגיה, כל אלו נלמדים במהלך הלימודים.

מה תכנית הלימודים?

לימודי רפואת שיניים מחולקים לכמה שלבים כאשר לימודים טרום רפואיים מתקיימים בשנה הראשונה. במהלך הלימודים הללו נלמדים בעיקר קורסים עיוניים והם נערכים בפקולטה למדעי הטבע ובבתי הספר לרפואה ולרפאות שיניים. בחלק הבא יילמדו לימודים פרה קליניים. הם יתקיימו בפקולטות לרפואה ולרפואת שניים. בתום שלוש שנות לימוד זכאים המשתתפים לתואר בוגר מדעי הרפואה. הלימודים הקליניים נמשכים בשנים 4 עד 7 וכוללים עבודה מעשית והתמחות.

דילוג לתוכן